Kukurydza – znamiona kukurydzy 50 g

3,00 

Znamiona kukurydzy stosujemy miedzy innymi w leczeniu; nerek, trudności w oddawaniu moczu, białkomoczu, cukrzycy, jako lek żółciopędny. Leczymy zastój żółci. Pomocniczo w zapaleniu wątroby.

Description

Kukurydza zwyczajna. (Znamię kukurydzy)

Zastosowanie

Znamiona kukurydzy stosuje się przede wszystkim jako lek moczopędny, oraz w pewnym stopniu przeciwzapalny i rozkurczowy w przypadku trudności w oddawaniu moczu. Ponadto w zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza, oraz w obrzękach wywołanych niewydolnością nerek i serca. Pomocniczo stosowane są w kamicy moczanowej i fosforanowej, białkomoczu, skazie moczanowej, oraz chorobie reumatycznej. Znamię kukurydzy podaje się również jako lek żółciopędny w zastoju żółci i pomocniczo w zapaleniu wątroby oraz kamicy żółciowej. Czasem wykorzystuje się je jako lek wspomagający w początkowych stanach cukrzycy, otyłości, oraz skłonności do krwawień na skutek obniżonej krzepliwości krwi.

 

Znamię kukurydzy jako lek żółciopędny (zastój, zastoje żółci) i moczopędny.

2 łyżki znamion zalać 2 szklankami letniej wody. Powoli ogrzewać do wrzenia i gotować pod przykryciem 3 minuty. Odstawić na 15 minut i przecedzić. Pić po ½ – 2/3 szklanki 2 – 4 razy dziennie między posiłkami jako lek moczopędny i żółciopędny. Działanie moczopędne można wzmocnić, dodając nieco kwiatów chabru, a dzianie żółciopędne przez dodanie liści mięty pieprzowej.

 

Stan zapalny dróg moczowych i kamica moczanowa.

Zmieszać po 50 g znamion kukurydzy, ziela nawłoci, i ziela połonicznika, oraz po 25 g ziela rdestu ptasiego i ziela skrzypu. Zalać 3 łyżki ziół 3 szklankami ciepłej wody o ogrzewać do wrzenia pod przykryciem. Gotować 5 minut i odstawić na 10 minut. Przecedzić. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance po jedzeniu w stanach zapalnych dróg moczowych i w kamicy moczowej.