PRZERYWANIE CIĄŻY – USTAWA ANTYABORCYJNA

PRZERYWANIE CIĄŻY – USTAWA ANTYABORCYJNA

Na jednym z portali informacyjnych przeczytać można że PiS zaczyna wojnę, że opozycja gnije, a panujące nam władze chcą nam skroić bitwę która ma przyćmić wszystko. Chodzi dokładnie od głosowanie nad ustawąregulującą zasady dopuszczające przerywanie ciąży. Przysłuchuję się od jakiegoś czasu debacie okołoaborcyjnej i zastanawiam się nad rzeczywistą intencją w niej uczestniczących. Spór toczący się pomiędzy Komitetem Społecznym „Ratujmy Kobiety, a Komitetem Obrony Życia jest kolejnym sporem, w którym (z mojego punktu widzenia) nie dojdzie do kompromisu. Z jednej strony reprezentowana jest opcja ochrony życia kobiet, która zakłada edukację, dostępność środków antykoncepcyjnych, i poszerzenia świadomości mającej zapobiegać niechcianym ciążom. Z drugiej zaś strony do czynienia mamy ze środowiskiem aktywnych Katolików opierających się na poglądach wyniesionych jedynie z kościoła. Dyskusja toczy się na płaszczyźnie zebranych podpisów, ilości osób na „Czarnych Protestach” i obronie wartości chrześcijańskich. Jak zwykle w Polskiej rzeczywistości – w kwestiach tak wrażliwych – nie jest możliwie dojście do porozumienia z jednego ważnego powodu.

https://www.youtube.com/watch?v=_CqWttz5ZFs&t=56s

Należy tu zauważyć że w całej tej sprawie chodzi o życie. Chodzi o życie nie tylko dziecka, ale i kobiety. Dziwię się naszemu – jakby nie patrzeć – katolickiemu społeczeństwu że uczestniczy w tej dyskusji w taki sposób jaki jest nam przedstawiany na łamach prasy telewizji i radia. Oburza mnie to, w jak przedmiotowy sposób traktowane jest życie przez obie strony konfliktu.

Zapomniano w tym wszystkim o jednym.

Cała ta dyskusja w efekcie końcowym narzuci na kobiety nakazy, zakazy, ustawy, przepisy. Żadna ze stron o której pisze powyżej nie wspomniała ni słowem o Miłości. Miłości która obecna być powinna przed poczęciem, w trakcie ciąży i po przyjściu dziecka na świat.

Panie i Panowie! Wy, konstruktorzy naszej rzeczywistości zapomnieliście że w wąskiej grupie osób oświeconych jest taki trend tworzenia Cywilizacji Miłości ! Domagam się abyście mieli na uwadze to, że obdarzenie tych kobiet miłością być może zmieni ich postrzeganie rzeczywistości, a co za tym idzie zmienne decyzji. Obrońcy Życia ! Wnieście do Sejmu słowo Miłość! Chyba że nie wiecie co ono znaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *